LED žárovky nesvítí jen bíle aneb co o nich ještě nevíte


Do našich světelných řetězů používáme klasické žárovky i LED žárovky. Mnoho z Vás se nás ptá, jaký je mezi těmito žárovkami rozdíl a v čem je ta LED žárovka vlastně lepší.

LED žárovky se od klasických žárovek liší v mnoha ohledech. Prvním z nich je spotřeba energie. LED žárovky mají obecně několikanásobně nižší spotřebu energie, uvádí se, že mají až 6× nižší spotřebu!
Dalším významným rozdílem je životnost, tedy to,  jak dlouho žárovka vydrží svítit. Zatímco klasická žárovka vám zpravidla vydržela svítit 1000 hodin, kvalitní LED žárovka dosáhne i přes 30 000 hod svícení! Svítící koule si tak můžete užívat v LED verzi mnohem déle než jejich klasické starší kolegyně.

Dalším patrným rozdílem je pořizovací cena. Klasické žárovky v obchodě stojí pár korun, bez problému seženete klasické žárovky za 20 Kč. U LED verze žárovek je tomu jinak. Ty jsou o hodně dražší, ale pokud vezmete v úvahu vysokou životnost a nízkou spotřebu, tak se prvotní investice určitě vyplatí. U nás je rozdíl v ceně minimální, snažíme se vás zákazníky motivovat k nákupu právě těchto úspornějších zdrojů svícení a cenu držíme téměř stejnou jako u řetězů s klasickými žárovkami.

Kromě výše uvedených výhod jsou LED žárovky ohleduplnější k životnímu prostředí než jakékoliv jiné žárovky. Neobsahují žádné toxické látky a proto jsou právem označovány jako nejšetrnější zdroj světla.
Skvělou vlastností LED žárovek je také to, že v podstatě nepálí a díky tomu jsou podstatně bezpečnější než klasická svítidla, a to především při použití světelných dekorací a prvků pro dětské pokojíčky.

U nás v BallDesign používáme pro svítící koule LED žárovky již několik let a podle počtu jejich objednávek jsou pro vás jednoznačně na prvním místě. Řetězy s LED žárovičkami si můžete koupit pro sady s 20, 35 i 50 koulemi, v okruhu nebo jedné dlouhé linii. Stejně tak je možné dokoupit si samostatné LED žárovky a správnou péčí tak prodloužit životnost vašemu setu svítících koulí. LED řetězy nemají rády stejně tak jako ty s klasickými žárovkami svícení v situaci, kdy některá ze žárovek není funkční. Proto najdete v každé sadě dvě náhradní žárovky pro včasnou výměnu.

Jak je to s tou bílou barvou světla?

Často se nás ptáte a píšete nám, že se bojíte bílého světla LED žárovek. Bílá (studená) barva LED žárovek povzbuzuje organismus, a proto je dobré používat LED žárovky s bílou barvou světla do pracovny, kanceláře, prostě tam, kde je potřeba podat výkon. Naopak do ložnice a obývacího pokoje kupte LED žárovky s teplou nažloutlou barvou světla, tato barva  působí uvolněně a navozuje příjemný pocit a pohodlí.
Je skvělé, že současný trh nabízí více teplot odstínů LED svícení a vy si můžete vybrat tu, kterou právě potřebujete.

I v našich řetězech jsou žárovičky zažlucené, tedy nesvítí přímo bílým světlem a jsou dostatečně velké na to, aby jejich záře prosvítila celou tkanou kouli a nevytvořila pouze jedno bodové světlo uprostřed.
Ovšem pro ty, kteří jsou zvyklí na starý typ svícení máme stále v nabídce i klasické řetězy s žárovkami v klasik. Mají ovšem všechny nevýhody, o kterých píšeme v úvodu příspěvku.

 

Kde koupit žárovky?

Pro naše produkty  nepotřebujete jen náhradní žárovičky od nás, které pasují do světelných řetězů, zakoupených na www.balldesign.cz. Nabízíme také lustry a stolní lampy, do kterých jsou LED žárovky tím nejlepším a nejbezpečnějším doplňkem.

Dnes najdete téměř na každém rohu obchod, kde se dají koupit žárovky. Doporučujeme nakupovat vždy u kvalitních prodejců např. T-LED, kde seženete nejrůznější LED žárovky v mnoha provedeních. Tato firma patří mezi naše ověřené partnery při přípravě různých dekorací, osvětlování akcí na zakázku apod. Víme totiž velmi dobře, že pokud člověk sáhne po nekvalitní žárovce, velice rychle vám přestane svítit a může jít brzy pro novou.
Svatby a večírky, na které jsme naše svítící koule a lustry poskytovali byly většinou několikahodinovým maratonem svícení až do rána a v takovém případě opravdu oceníte spolehlivost a kvalitu.